Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Jedox posouvá in-memory technologii na vyšší level

Zveřejněno: 23. 01. 2014

NVIDIA K40

Využitím výpočetní síly grafických karet pro in-memory databáze zaujímá Jedox dlouhodobě jedinečný postoj v oblasti self-service business intelligence, analýzy a performance managementu. Tato průkopnická společnost svoji technologii nyní ještě dále vyladila. S novým GPU akcelerátorem Tesla K40 Jedox výrazně vylepšil možnosti zpracování velkého objemu dat. Umožnil tak uživatelům zvyšovat efektivitu business intelligence řešení s nízkými pořizovacími náklady za hardware.

Výrobce grafických karet, NVIDIA, popisuje svůj nový grafický procesor jako "nejvýkonnější na světě, umožňující extrémní výkony pro širokou škálu vědeckých inženýrských, obchodních či dalších vysoce náročných výpočtů." I Jedox nyní využívá tuto novou technologii.

Dříve než přišel na trh tento nový grafický akcelerátor, využíval Jedox GPU Tesla K20, které výrazně zrychlovalo potřebné paralelní výpočty. Jedox se tak stal první společností, která využívala grafické karty a jejich ultrarychlé paměti na zkrácení výpočtů každodenních transakcí. Uživatelé Jedoxu také profitovali z využívání více GPU jednotek najednou - takové škálování ještě dále zvyšovalo rychlost zpracování velkých objemů dat.

"Tesla K40 GPU akcelerátor výrazně zvyšuje využitelnou paměť v porovnání se starším modelem K20: z 5GB na 12GB. Tato technologie, kombinovaná s paralelním zpracováním na více kartách, dovoluje uživatelům zpracovat na jednotlivých GPU mnohem větší datové objemy než dříve. S 2880 místo původních 2496 CUDA jádry na jedné kartě mají uživatelé k dispozici extra rychlostní skok," vysvětluje Tobias Lauer, vedoucí výzkumného týmu v Jedoxu.

Jedox tuto novou technologii rozsáhle testoval: výpočtově náročná analýza velkých dat z Wikipedie pomocí nové GPU technologie stlačila potřebný čas z deseti až čtyřiceti sekund na pouhé dvě sekundy. SAP používá stejná data v takzvané Big Data aplikaci for svůj databázový systém HANA. Pro více informací navštivte http://blog.jedox.com/.

Kristian Raue, Jedox CEO, shrnuje výhody následovně: "Více a více společností zpracovává enormní množství dat. Naše GPU technologie dovoluje uživatelům provést tyto výpočty rychle a extrémně přesně bez nutnosti investic do drahé databáze. S naším přístupem potřebujete pouze Jedox software a komerčně dostupné grafické karty. Jedná se o nejlevnější cestu k cíli."

 

Autor: Jedox; Zdroj: Jedox takes BI in-memory technology to a new level

O dané problematice můžete diskutovat v LinkedIn skupině Jedox Profesionálové

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962