Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Gartner: Jedox vyhlášen jako "Cool Vendor"

Zveřejněno: 27. 01. 2014

Gartner Cool Vendor

Inovativní, vlivná a lákavá - taková musí být společnost, aby byla Gartnerem vyhlášena jako Cool Vendor. Jedox AG, přední dodavatel self-service business intelligence řešení pro analýzu a performance management, oznámil, že byl ve výroční zprávě za rok 2013 zahrnut společností Gartner, Inc. do seznamu "Cool Vendors" v sekci In-Memory výpočtů.

Jedox věří, že klíčovým faktorem pro jmenování "Cool Vendorem" je jeho jedinečná in-memory technologie: Jedox OLAP Accelerator je schopný několikrát zvýšit výpočetní rychlost tradiční in-memory technologie (klasická CPU vícejádrová architektura). Jedox využívá nejmodernějších technologií NVIDIA Tesla grafických karet (GPU) s vnitřní pamětí, se kterou je možné pracovat mnohem rychleji. Výhody této technologie dovolují velmi svižné reakce při analýze extrémně velkého množství dat nebo plánování/simulování velkých scénářů jako jsou multidimenzionální agregace a výpočet komplexních pravidel (rules). Společnosti mohou nyní plánovat, analyzovat a reportovat v reálném čase.

 

Jedox in-memory OLAP engine také dovoluje úpravu hodnot přímo v agregovaných levelech (splashing) pro business analýzu včetně plánování a vytváření prognóz. "Jedox umožňuje využít nesmírnou sílu GPU technologie. Dovoluje rozdělit jednotlivé výpočtové dotazy na různé části a vypočítávat je na různých GPU kartách - například příjmy podle zemí nebo jednotlivých produktů," vysvětluje výhody tohoto přístupu Matthias Krämer, CTO Jedoxu.

"Dnešní svět businessu je charakterizován neustále se zvyšujícím objemem dat, který také zvyšuje laťku technickým nárokům. Naše GPU technologie přináší velmi levnou cestu, jak těmto nástrahám čelit, protože připojení dalších GPU komponent k serveru je velmi jednoduché. Žádný další hardware kromě grafické karty není potřeba," vysvětluje Jedox CEO Kristian Raue. Od verze 5.0 je Jedox k dispozici ve verzi BASE zdarma i v placené Premium verzi, což výrazně pomáhá rychlému nasazení produktu.

 

Dále pan Raue vysvětluje, které společnosti budou z GPU technologie nejvíce profitovat: "Organizace, které potřebují data zpracovávat ve vysokorychlostním plánování a reportování - speciálně ty, které se specializují na vysoce výkonné možnosti OLAPu umožňujícího masivní souběžné agregace, nebo které často upravují hodnoty na vysoce agregovaných levelech. Společnosti s omezenou IT podporou zjistí, že sofistikovaní business uživatelé mohou bez problémů začít využívat známé excelovské prostředí přímo v Jedoxu. Mobilní aplikace zase využíjí společnosti vyžadující od produktu další způsoby interakce a prezentace."

Výzkum společnosti Gartner můžete vidět na adrese http://www.jedox.com/en/coolvendor.html, Cool Vendors in In-Memory Computing, 2013; Analyst(s): Massimo Pezzini, Roxane Edilali, Donald Feinberg, Christopher Iervolino, W. Roy Schulte.

 

Zřeknutí se zodpovědnosti společnosti Gartner:
Gartner does not endorse any vendor, product or service depicted in our research publications, and does not advise technology users to select only those vendors with the highest ratings. Gartner research publications consist of the opinions of Gartner's research organization and should not be construed as statements of fact. Gartner disclaims all warranties, expressed or implied, with respect to this research, including any warranties of merchantability or fitness for a particular purpose.

 

Autor: Jedox; Zdroj: Jedox named "Cool Vendor" by Gartner

O dané problematice můžete diskutovat v LinkedIn skupině Jedox Profesionálové

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962