Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Jedox 5.1: nový standard v self-service BI

Zveřejněno: 28. 04. 2014

Jedox 5.1

Vedoucí evropský poskytovatel BI softwaru, Jedox, uvolnil poslední verzi svého dlouhodobě oceňovaného BI řešení: Jedox 5.1. Korporace napříč celým průmyslem dnes vyžadují od BI řešení větší rychlost, flexibilitu a automatizaci. I pro ně přináší Jedox 5.1 nový standard v self-service BI.

 

Jedox 5.1 se zaměřil na daty řízené modelování, které unikátně kombinuje hloubku klasických OLAP nástrojů i jednoduchost špičkového softwaru. Nové řešení s sebou přináší vysokou míru podpory plánování a modelovací funkcionality OLAP nástrojů. Schopnost softwaru analyzovat data rychle a flexibilně je již samozřejmostí. Pomocí datově řízeného modelování mohou nyní uživatelé vytvořit celý OLAP model z existujících dat pouze jedním stiskem tlačítka - model je okamžitě dostupný pro analytické, reportovací i plánovací úlohy.

V průběhu celého procesu ukládá Jedox 5.1 procesní logiku do importovacího skriptu, což znamená, že uživatelé mohou proces dále editovat a později ho znovu použít. "S tímto typem rychlého prototypování mohou uživatelé Jedoxu 5.1 rychle a nezávisle generovat sofistikované modely a testovat je na scénářích z reálného světa. Uživatelé mohou nyní implementovat výsledky produktivnějším a efektivnějším způsobem," okomentoval to Jedox CTO, Matthias Krämer.

 

Zjednodušení korporátního plánování

 

Jedox 5.1 také zjednodušuje korporátní plánování. Tato nová verze průkopnického Jedox BI řešení umožňuje uživatelům vložit plánované hodnoty a komplexní pravidla pro distribuci shora dolů přímo do softwaru. Je možnost zvolit způsob vkládání dat a v případě nutnosti strukturovat rozhraní podle uživatelských skupin. "Jednou z výhod Jedoxu je, že Vám umožní konkrétnější alokaci nákladů a přesnější porovnávání rozpočtů," vysvětluje Krämer.

Navíc Jedox 5.1 poskytuje funkcionalitu nové prediktivní analýzy, včetně analýzy prognózy založené na populárním statistickém programu R. V důsledku toho mohou uživatelé využívat data ke generování předpovědí, časových řad a dalších pokrokových analýz.

"V prestižním BARC průzkumu pro oblast BI jsme byli zvoleni vedoucím poskytovatelem self-service BI. Jedoxem 5.1 jsme nasadili vyšší laťku a budeme nadále pokračovat v zlepšování našeho řešení. Tato nová verze nastaví standard pro rychlost, snadnost použití i automatizaci BI procesu," říká Jedox CEO, Kristian Raue.

 

Autor: Jedox; Zdroj: Jedox 5.1: A New Standard In Self-Service BI

O dané problematice můžete diskutovat v LinkedIn skupině Jedox Profesionálové

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962