Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Jedox Roadshow se opět zastavila v Praze

Zveřejněno: 20. 11. 2014

Jedox Roadshow

Již podruhé v tomto roce se v Praze uskutečnila zastávka celosvětové akce Jedox Roadshow, na které se setkávají zástupci německé společnosti Jedox AG s uživateli i zájemci o stejnojmenný systém určený pro plánování a reporting. Pražská akce byla navíc specifická tím, že přítomní reprezentanti společnosti Noctuint nejenom Business Intelligence systémy Jedox na českém trhu implementují, ale patří zároveň do týmu jeho vývojářů. Díky tomu dostali hosté odpovědi i na velmi detailní otázky.

 

Nejprve pan Andreas Simon, Regional Channel Director přestavil společnost Jedox AG působící ve 125 zemích a mající přes 100 000 uživatelů v 1 200 různých společnostech. Zmínil unikátní přístup vycházející z využití excelovských tabulek, které jsou mezi profesionály vytvářející plány a reporty stále nejrozšířenějším nástrojem. Díky tomuto přístupu nazývanému „Excel +“ a také lokalizací do 25 různých jazyků je ovládání Jedoxu snadné a vyžaduje jen minimální práci administrátorů.

 

Prezentace řešení zákazníka, Aleš MaršíkKvůli tomu a také na základě velmi dobrého poměru cena/výkon a rychlé implementaci získal BI systém Jedox prvenství v několika prestižních výzkumech společností Gardner, BARC a dalších.

 

Při praktické ukázce prezentoval Dr. Rolf Gegenmantel, Vice President Business Consulting, jak z původního excelovského reportu v několika minutách jednoduše vytvořit databázi, nastavit dimenze a připravit přehledné grafické reporty s možností rozpadu jednotlivých ukazatelů až na základní úroveň dat. Tyto interaktivní reporty je možné spravovat nejen přes počítač, ale i v mobilním zařízení typu smartphonu nebo tabletu a také je vkládat přímo do manažerských powerpointových slidů, které tak budou vždy aktuální. Generování reportů probíhá z živých dat a díky in-memory zpracování trvá jen několik vteřin.

 

Mobilní zařízení, Andreas SimonDalší ukázka zahrnovala přípravu plánu včetně vytvoření a distribuce vstupních tabulek, nastavení přístupových práv uživatelům, možnost vkládání komentářů k dílčím údajům, automatickou konsolidaci všech dat a srovnání s výsledky prediktivní analýzy. Příprava plánu se tak oproti původnímu Excelu výrazně zrychlila a významně se snížila nejen pracnost, ale i chybovost. Přitom zůstalo ovládání velmi jednoduché a intuitivní.

 

V poslední části představil Aleš Maršík případ implementace systému Jedox u konkrétního českého zákazníka a odpověděl hostům na celou řadu praktických otázek ohledně způsobů plánování a reportingu v našich podmínkách.

 

Už teď se těšíme na jarní termín Jedox Roadshow 2015, na kterém slíbil Andreas Simon představit novou verzi Jedox 6.0 s řadou vylepšení v oblasti mobilního přístupu, využití super rychlých GPU karet v serverech pro ještě rychlejší výpočty a mnoho dalších novinek.

 

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962