Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Chytřejší, rychlejší a propojenější – přichází Jedox 6

Zveřejněno: 29. 09. 2015

Jedox 6

Jedox pravidelně vyhrává v řadě parametrů odborná hodnocení nezávislých analytických společností v oblasti Self-service BI a v poslední době rychle expanduje do Severní Ameriky, Austrálie, Asie.

 

Skoro by se zdálo, že není co zlepšovat. Naštěstí vývojový tým Jedoxu, k němuž patří i špičkoví čeští programátoři z naší společnosti, stále pracuje na jeho vylepšeních podle požadavků uživatelů. Verze Jedox 6 tak přináší tyto novinky:

 

Vylepšená kontrola a auditovatelnost

 

Jedox 6 přináší zcela transparentní audit historie operací a nový workflow management, které umožňují udržet si kontrolu nad daty a splňovat nařízení regulatorních orgánů.

 

Za uživatele to vyjádřila Marion Seidenstücker, Head of Central Group, Controlling, Vivantes: „Jedox nám umožňuje zobrazovat detailní položky dat a vidět, odkud každé číslo přišlo, kdo ho tam vložil a proč.“

 

Chytřejší práce

 

Jedox 6 přináší mnohem snazší možnosti, jak vytvářet a publikovat názorné reporty nebo plány. Jedox označuje tento přístup jako „Beautiful by default” (Krásný již v základním nastavení).

 

Uživatelé ušetří čas s vytvářením atraktivního designu a mohou se soustředit na obsahovou stránku věci. A komu krásné základní nastavení nestačí nebo chce reporty přizpůsobit svým firemním standardům, má k dispozici celou řadu formátovacích nástrojů.

 

Reporty a plány lze navíc sdílet nebo k nim přistupovat z jakéhokoliv zařízení bez změny jejich vzhledu nebo funkcionalit.

 

Didier Thomas, Head of MIS systems z Banque CIC (Suisse) k tomu řekl: „Vysoká flexibilita Jedoxu z něj dělá perfektní nástroj pro procesy řízené daty. Naši uživatelé mohou upravovat bez omezení vzhled reportů a přizpůsobovat je firemnímu designu.“

 

Rychlejší odezva

 

Byla zrychlena Jedox server multidimenzionální in-memory databáze - efektivněji zapisuje, kalkuluje a konsoliduje data. Dynamic Data Engine (DDE) automaticky optimalizuje priority jednotlivých dotazů. To umožňuje vytvářet velmi složité plány nebo modelovat různá řešení s mnohem vyšší rychlostí odezvy.

 

Business logic explorer v Jedoxu 6 vizualizuje, jak jsou kalkulována pravidla, vzájemné závislosti a obchodní logika, takže je můžete snadno optimalizovat podle svých požadavků.

 

Pro administrátory obsahuje Jedox 6 zcela nový Performance Monitor, který jim poskytuje v reálném čase přehled o vytížení serverů a jejich jednotlivých komponentů (procesory, paměť, dotazy, otevřené reporty, zalogovaní uživatelé atd.).

 

„Výkon při dotazech a vytváření dashboardů je prostě senzační.“ Udo Stang, Head IT-Germany, Project Manager Salesforce.com Europe, Zimmer Germany.

 

Propojenější systém – propojenější týmy

 

Jedox 6 umožňuje snadnější propojení dat z cloudu i vlastní IT infrastruktury. Můžete propojovat data s odlišnou strukturou do jednoho společného pohledu.

 

Nový interface propojuje Jedox 6 s nejpoužívanějším cloudovým CRM systémem na světě Salesforce. Můžete se propojit na data v Salesforce a využít sofistikovaný plánovací a reportingový systém Jedoxu.

 

Díky Jedox API mohou vaši obchodníci v terénu přistupovat k datům v Salesforce v reálném čase přes mobilní zařízení. Mohou vytvářet cenové modely na základě pravidel uložených v Jedoxu a kombinovat je s daty v ERP systému.

 

„S konektorem Jedoxu 6 pro Salesforce vždy známe stav našich prodejů a můžeme reagovat cílenými a dobře načasovanými akcemi.“ Thomas Kremer, Head SalesControlling, Zimmer Germany GmbH.

 

Obchodníci například vloží objem a ceny do Salesforce a Jedox jim v reálném čase poskytne analýzu marží. Mohou také kalkulovat vliv slev na výsledný zisk nebo provádět scénáře typu what-if.

 

Nově jsou v Jedoxu 6 propojení na řešení Qlik, SAP Hana, Apache Hadoop nebo Cloudera. Je také zaručena bezproblémová migrace z Excelu na Microsoft Office 365 cloud.

 

Jedox 6 propojuje díky sociálnímu BI různá oddělení firmy od finančního, přes obchod až třeba po lidské zdroje. Způsobem uživatelům známým ze sociálních sítí mohou vkládat komentáře k reportům, odpovídat na otázky nebo uploadovat přílohy a zveřejňovat je na cloudových nebo mobilních službách. Tím usnadňuje a zrychluje přípravu plánů a reporting v případě teritoriálně a organizačně rozsáhlých společností.

 

Pracujte s ním kdekoliv

 

Jedox 6 představuje nový standard v oblasti mobilního BI. Jedox Mobile Ad hoc a Jedox Touch jsou teď Jedox Mobile. Sloučili jsme všechny funkcionality tabletů a mobilních zařízení do jednoho řešení. Díky rychlosti, bohatým funkcionalitám a bezpečnosti mobilní aplikace můžete využívat přednosti Jedoxu na cestách, stejně jako ve své kanceláři.

 

Optimalizovali jsme také ovládání pro dotykové obrazovky, aby bylo jednodušší a přitom poskytovalo mnohem více možností.

 

Můžete z mobilního zařízení otevírat a sdílet již hotové reporty nebo na něm vytvářet zcela nové dotazy. Díky optimalizovanému a zabezpečenému připojení z mobilního zařízení do vašeho Jedox serveru nebo cloudu, můžete pracovat rychleji, i když je kapacita vaší mobilní sítě omezena.

 

Můžete také ukládat reporty na své zařízení a využívat je v offline režimu. Díky silnému šifrování jsou zabezpečeny před neoprávněným přístupem.

 

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962