Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Jedox Roadshow se již popáté zastavila v Praze

Zveřejněno: 21. 10. 2015

Jedox Roadshow

Stejně jako v loňském roce i letos se v Praze uskutečnila zastávka celosvětové Jedox Roadshow. Berlín, Stockholm, Madrid, Zurich nebo Milano byla další evropská města, kde společnost Jedox AG prezentovala nejnovější trendy v oblasti BI, plánování a reportingu včetně právě uvedené verze Jedox 6.

 

Jedox AG se má čím pochlubit. Od roku 2002, kdy vznikla v německém Freiburgu, se pyšní více než 40% průměrným ročním růstem, 140 000 spokojenými uživateli v 1 500 organizacích ze 125 zemí. Těm je k dispozici kromě češtiny také dalších 24 jazykových verzí Jedoxu.

 

Andreas Simon, Sales Director pro Evropu, Blízký východ a Afriku seznámil publikum s novinkami jak ve společnosti Jedox AG samotné, například akvizicí firmy Reboard poskytující mobilní řešení nebo založení společnosti Jedox Inc. v Bostonu, tak i novými funkcionalitami právě uvedeného Jedoxu 6.

 

86 % společností ve světě stále používá Excel jako hlavní nástroj pro Business Intelligence a Performance Management. Na rozdíl od jiných řešení se nesnaží Jedox Excel vytlačit a nahradit něčím jiným. Naopak využívá jeho všeobecnou znalost mezi uživateli a rozšiřuje ji doplněním databázových funkcí.

 

Díky tomuto postupu nazývanému Excel Plus je Jedox zároveň velmi jednoduchý na ovládání pro běžné uživatele a přitom poskytuje všechny výhody moderních databází včetně automatizace procesů, online přístupu přes mobil nebo tablet a také výbornou bezpečnost a auditovatelnost všech záznamů až na úroveň buňky. To bylo spolu s výborným poměrem cena/výkon a rychlou implementací důvodem získání prvenství v několika prestižních výzkumech společností Gardner, BARC a dalších.

 

Andreas Simon zmínil řadu novinek zahrnutých v nejmodernější verzi Jedox 6. Patří mezi ně nový SAP Connector umožňující nejen využití dat z toho systému, ale také zpětný zápis do něj. Dále pak zjednodušenou tvorbu přehledných a vizuálně atraktivních reportů, rozšířené možnosti práce přes mobilní zařízení nebo třeba výrazné zrychlení při práci s Jedoxem díky optimalizaci databázových dotazů.

 

Při praktické ukázce prezentoval Andreas Simon, jak lze v několika rychlých krocích vytvořit z původního excelovského reportu databázi, nastavit dimenze a připravit přehledné grafické reporty s možností rozpadu jednotlivých ukazatelů až na základní úroveň dat. Tyto interaktivní reporty mají stejnou podobu a funkcionality v excelovském rozhraní, ve webovém prohlížeči i na mobilním telefonu. A na dálku si je nemusíte jen prohlížet. Na tabletu nebo mobilu můžete vytvářet reporty i plánovat a všechny vstupy zapisovat v reálném čase do ústřední databáze.

 

Kromě Andrease Simona byl na pražském Jedox Roadshow přítomen i tým českého partnera Jedoxu společnosti Noctuint, která nejen že Jedox dodává a implementuje zákazníkům v České republice, ale podílí se také na vývoji tohoto dnes již celosvětového BI řešení. Díky tomu mohli hosté vyslechnout prezentaci konkrétního uplatnění Jedoxu v přední medicínské společnosti se sídlem v Praze, odnesli si řadu případových studií z ČR i celé Evropy a také dostali konkrétní odpovědi na otázky ze své každodenní praxe.

 

Seznámení s Jedoxem 6, přednáška jednoho z předních evropských odborníků na Business Intelligence pana Andrease Simona, zkušenosti z praxe, o které se podělili dlouholetí čeští uživatelé Jedoxu i příjemně inovativní prostředí technologického inkubátoru, kde se akce odehrávala, to vše přispělo k jejímu velkému úspěchu.

 

Děkujeme všem hostům, přednášejícím i spokojeným zákazníkům a již nyní se těšíme na Jedox Roadshow 2016.

 

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962