Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Jak se mění svět podle Gartner BI and Analytics Summit?

Zveřejněno: 04. 11. 2015

Business book

14. a 15. října 2015 proběhla v Mnichově každoroční konference věnovaná Business Intelligence a Analytics pořádaná přední světovou výzkumnou společností Gartner. Před publikem složeným z BI profesionálů vystoupila řada řečníků jak přímo ze společnosti Gartner, tak i mnoha dalších firem.

 

Jaké zazněly na summitu hlavní myšlenky?

 

Alex Linden, Gartner Research Director
Vidíme opravdovou změnu v prostředí pokročilých analýz, kterou vyvolávají zejména „analytics marketplaces“. Jde o online služby typu Kaggle, Inocentive, Topcoder nebo Texata, která sdružují formou crowdsourcingu tisíce až stovky tisíc analytiků a řešitelů problémů. Jejich služeb využívá Nasa, americké ministerstvo obrany, agentura Reuters i přední korporace jako Procter & Gamble nebo Netfix.

Skupinám analytiků je předložen problém z firemní praxe a konkurenční týmy soutěží o jeho nejlepší řešení. Společnost Netfix například prostřednictvím služby Kaggle odměnila vítězný tým řešitelů částkou 1 milion dolarů.

 

Frank Buytendijk, Gartner Research Vice President and Distinguished Analyst
Kdy analýzy nefungují? Když nejsou k dispozici data, když je v nich vysoká úroveň nejednoznačnosti a v případě dilemat. Týká se to rostoucího počtu obchodních problémů. Business Analytics zažije klesající výnosy. Řešením je nespoléhat se jen na analýzu, ale zapojit více syntézy.

 

Neil Chandler, Gartner Research Vice President
Musíme být opatrní, že když se naše BI mění na self-service. V mnoha společnostech ještě pamatují chaos při zavádění vlastními silami vytvořených řešení nebo nesprávného využití Excelu. Hlídejme si, aby při zavádění nových technologií bylo hlavním cílem získat pravdivou a smysluplnou informaci využitelnou při řízení firmy.

 

Mark Beyer, Gartner Vice President and Distinguished Analyst
Na většině trhu nenahradí Hadoop datové sklady. Začněte řešit propast mezi operačními informacemi v Big Data a tradiční analytikou tím, že lépe využijete datové analytiky jako „tlumočníky“.

 

Alan Duncan, Gartner Research Director
Lidský faktor je to, co rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu. Berte týmy Business Intelligence jako iniciátory změny, ne jako továrny na data.

 

Debra Logan, Vice President & Gartner Fellow
Jsou vytvářeny nové organizační funkce pro řízení dat a informačních zdrojů. Pracovníci IT by se měli aktivně angažovat v těchto nových digitálních, datových a analytických rolích. Je to pro ně příležitost jak postoupit na ředitelskou úroveň.

 

Zdroj: Gartner, datasciencecentral.com

 

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962