Noctuint
Certifikovaný partner Jedox
 
Poskytujeme služby vedoucí k maximálnímu využití Jedox aplikací v každodenní praxi controllerů, CFO i CEO. Patříme do celosvětové sítě certifikovaných partnerů německé společnosti Jedox, nabízíme nejkvalifikovanější služby s Jedox BI. Dáme vašim datům řád a optimalizujeme služby controllingu a plánování od nejhlubší úrovně.
 
 

Trendy v IT pro rok 2017

Zveřejněno: 13. 06. 2017

virtuální realita

Pravidelně pro vás sledujeme nejnovější trendy v oblasti Business Intelligence, plánování, reportingu a IT. Víte, co nás letos čeká v posledně jmenovaném?

 

Společnost Spicers provedla výzkum mezi 900 IT profesionály v regionu Severní Ameriky a EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) a získaná data obohatila o názory z konverzací na své síti, kterou využívá měsíčně 6 milionů „ajťáků“. Na co přišla?

 

1) Výdaje do IT v roce 2017 budou globálně stagnovat.

 

Obecně jsou firemní rozpočty na IT služby a produkty stanoveny na srovnatelné výši, jako v roce 2016. Výjimkou je Velká Británie, kde došlo kvůli probíhajícím jednáním o Brexitu ke snížení rozpočtů na IT v průměru o 5 %.

 

 

Kromě toho dvě třetiny respondentů uvádějí, že stagnovat bude i počet IT profesionálů v jejich firmách.

 

2) Cloudové a hostované služby stále rostou.

 

Zvětšuje se počet IT profesionálů, kteří považují cloudové a hostované služby za klíčové pro činnost jejich společnosti. V roce 2017 to tvrdí 38 % z nich, zatímco v roce předchozím to bylo jen 29 %.

 

S tím souvisí i nastavení priorit v IT rozpočtu. Výdaje na hardware a software stagnují či mírně klesají, zatímco ty na cloudové a hostované služby rostou.

 

 

Pokud se podíváme na jednotlivé cloudové a hostované služby, roste zejména hostování emailů, záloh a infrastruktury.

 

 

3) Umělá inteligence, 3D tisk a virtuální realita se pomalu rozšiřují.

 

Mobilita a bezpečnost zůstávají hlavními směry rozvoje IT. K nim se pomalu přiřazuje také automatizace IT, anebo Infrastruktura jako servis (IaaS).

 

 

4) Všeobecná politická nejistota snižuje ochotu firem investovat do IT.

 

Zpomalující hospodářský růst v Číně, nejistota ohledně Brexitu ve Velké Británii nebo politické problémy ve velkých rozvíjejících se ekonomikách typu Brazílie nebo Indie omezují ochotu firem investovat do IT produktů a služeb z těchto zemí.

 

Obávají se změn v cenách, regulatorních podmínkách či směnných kurzech. 47 % IT profesionálů také uvádí, že je pro ně důležité, v jakých zemích jsou umístěna jejich data. Platí to více pro firmy z regionu EMEA než pro ty ze Severní Ameriky.

 

 

28 % z IT profesionálů uvádí, že politická a hospodářská nejistota obecně ovlivňuje jejich ochotu nakupovat jakékoliv IT produkty nebo služby.

 

Zdroj: The annual report on IT budgets and tech trends: Spiceworks.com

 

 

Jedox Partner Award 2016   Jedox Certified Partner   Česko-německá obchodní a průmyslová komora
 
Jedox Partner roku
 
Certifikovaný partner Jedox
 
Člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory

LinkedIn   Twitter   Facebook   Facebook   RSS

Noctuint s.r.o., Na Zámecké 1518/9, 140 00 Praha 4, IČ 017 11 962